FILMOWANIE      DLACZEGO MY      ŁADNY OBRAZ       CZYSTY DŹWIĘK       O CENACH       REALIZACJE      Z LOTU PTAKA  

 

PENDRIVE czy BluRay?

               Obecnie materiał w rozdzielczości FullHD wydajemy w formie plików na pendrive. Jednak klienci, którzy wcześniej podpisywali umowę mają możliwość wyboru: otrzymują materiał FullHD na BluRayu tak jak dotychczas, czy wolą w formie plików.

Poniżej opisałem wady i zalety każdego z rozwiązań:

 

                                                Zalety:

Wady:
Pendrive

- łatwość kopiowania, 

- większa możliwość posiadania kopii np. w komputerze

- bezpieczeństwo (dzięki posiadaniu pendrive i kopii w komputerach)

- wygodniejszy w obsłudze

- łatwiejsze przewijanie i wyszukiwanie scen

- większa mobilność

-brak konieczności kupowania odtwarzacza lub nagrywarki BluRay

- UWAGA: z tych plików można zrobić płyty BluRay

- brak menu

- telewizor musi posiadać H.264 - mpeg 4 i odpowiedni transfer oraz złącze USB (najstarsze telewizory LCD nie posiadają)

 

Płyty BluRay

 

- odtworzy każdy telewizor z którym działa BluRay

 - płyty posiadają menu 

 

- trzeba posiadać odtwarzacz bluray lub nagrywarkę

- utrudnione kopiowanie

- mniejsze bezpieczeństwo

 

       Wcześniej oglądaliśmy filmy na DVD, obecnie najczęściej oglądamy przez internet i usługi typu VOD. Przez to, odtwarzacze BluRay nie stały się tak popularne jak DVD. Według niepotwierdzonych informacji firmy Sony i Microsoft nie będą w nowych konsolach już montować czytników BluRay. Wydaje się, że odtwarzacze BluRay nie wejdą do powszechnego użytku, bo po prostu ich posiadanie będzie zbędne.

      Co do nowej formy, czyli plików filmowych, to są one kodowane tym samym kodekiem co BluRay czyli H.264. Z tych plików zawsze można przygotować BluRaya. 

      Sama obsługa plików  w komputerze lub telewizorze jest dużo lepsza i szybsza niż na BluRay. Posiadanie kilku kopii na dysku twardym, pendrive jest znacznie bezpieczniejsze. Płyty BluRay choć są lepsze niż DVD, niestety nie są niezniszczalne.

Przy zmianie na formę plików możecie:

1. Dostarczyć nam dysk twardy lub pendrive (USB 3.0) o pojemność 32 GB ze systemem plików NTFS (format NTFS umożliwia wgrywanie plików większych niż 4 GB, jeden plik). Cena się nie zmienia.

LUB


2. My kupujemy dla Was pendrive (najczęściej pojemność 32GB, USB 3.0, o bardzo szybkim zapisie 50MB/s i odczycie 100MB/s), za który zwracacie nam 50 zł. Z naszej strony dajemy Wam eleganckie opakowanie na pendrive, którego zdjęcie poniżej.